5 Ağustos 2014 Salı

Eymir Gölü

 Arazisi ODTÜ'ye ait bu minik göl bana her zaman bir huzur verir. Hele ki göl etrafı şehrin gürültüsünden uzaksa... Manzarasına gelince 4 mevsimde de kartpostal gibidir. Hepsi birbirinden güzel olan. 1 yıldır gelmediğim Eymir; 1930 yıllarında Nahid Sırrı Örük gölün çevresinde yeşilin bulunmadığını belirtmiştir fakat o dönemler  1960 yıllarında ODTÜ rektörü olan  Kemal Kurdaş'ın çabalarıyla Eymir güzel yeşilliğini  almıştır. Ankara'ya gelmeden 2 ay önce arkadaşlarımın başının etini yediğim doğrudur:) ''illa bisiklete binmek istiyorum beeen'' diye... ama büyük bir ayrıntı var atlamış olduğum, ben minik Kıbrıs'ım içerisinde öyle çok hareketsiz kalmışım ki yorgunluktan ooo ne bisikleti zor yürüdüm neredeyse :)

YORGUNUM DOSTLARIM YORGUNUM :P
 Bizi yarı yolda bırakan arkadaşlarımıza inat ''kalan sağlar bizimdir'' dedik ve düştük öğlenin sıcağında yollara,
çokta iyi ettik. Lise arkadaşlarımla okullarımızdan dolayı pek çok bir araya gelemiyoruz ama çok şükür kopmuyoruz. Az insan çok huzur her zaman tercihimdir. 5 kişinin verdiği güzelliği 50 kişi veremezdi bana:)
 Çok yürüdük, çok güldük, çok yandık, çok mutlu olduk, çok özlem giderdik, çok sohbet ettik ve Eymir'i tekrar tekrar çok sevdik...
 Bol güzel yorulmalı ve bol arılı köpekli bir günün fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum sizleri ^.^

BENİM TOZ ŞEKERİM

GARGİCİM
ODTÜ bağ evi

6 yorum:

 1. Eymir Eymir güzel Eymir Bizde çok severiz. Ankara'da nefes alabildiğimiz ender yerlerdendir.

  YanıtlaSil
 2. Boyle guzel yerlerin oldugunu bilmek de cok guzel :) Fotograflar cok guzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkur ediyorum makinem bozulmamis olsaydi cok daha guzel fotolar olabilirdi... (odak problemimiz var) evet boyle guzel yerlerimiz var boyle yorumlariyla guzele guzellok katan bloggeer var :)

   Sil
 3. O tarafa yolum düşerse mutlaka gidecem.Paylaşım için teşekkürler..
  Fotoğrafların hepsi de birbirinden güzel :)

  YanıtlaSil
 4. Rica ederim:) bloguma geldiginiz icin ben tesekkur ederim;)

  YanıtlaSil

BLOGUM,DEGERLI YORUMLARINIZDA CAN BULMAKTADIR...